U14: Sok gól, látványos játék, nagyszerű győzelem Hernád ellen.

Gólokban gazdag, boldog pillanatokkal tarkított hétvégén vagyunk túl.

TAO pályázatunknak köszönhetően, új mezben futott ki melegíteni a csapatunk. A korábban átvett felszerelések mellé a hétvégi meccsre a mezek feliratozása is elkészült, így haza pályán debütálhatott a hagyományokhoz hű színkombinációkat felvonultató, új garnitúra. (piros-kék a hivatalos színe az egyesületünknek)Inárcs-Hernád U14 004

Szombaton, hazai pályán került tehát megrendezésre, a legnagyobb utánpótlás korosztályunk aktuális mérkőzése. U14-es csapatunk szállította a „kötelezőt”, és magabiztos játékkal, 7:2 arányban győzte le a Hernád csapatát. A pályaválasztói jog felcserélése miatt, ismét hazai pályán játszhattunk, ami sokáig kérdéses volt. A húsvéti szünet miatt többen is jelezték, nem tudnak részt venni a meccsen, ezért a levegőben lógott a halasztás is.

Végül a vezetőség amellett döntött, hogy a hiányzóink ellenére, lejátszuk a mérkőzést.

Kapus poszton ezen a meccsen nem volt alternatíva, hiszen Béki Gabi hiányzott, így ismét a rangidős kapus, Mata Olivér parádézhatott. Bár a meccs előtt egy bizonyos szituációra külön felhívta edzője a figyelmét, mégis abból kaptunk gólt, ezekre az „apróságokra” később oda kell figyelni. A meccs nagy részében ugyanakkor szokásához híven jól oldotta meg a feladatát, bravúrokat mutatott be. Ha lelkesen és lelkiismeretesen folytatja a munkát, oda kerülhet a felnőtt csapathoz, mellyel hosszú időre megoldhatja a kapus posztot a felnőtt csapatnál. (ideje még van fejlődni és tanulni)

Inárcs-Hernád U14 301

Mata Olivér, a jövő kapus                                reménysége

Hiányzott ugyanakkor kezdőcsapatunk két pillére, a gólfelelős Szalai Ádám és Balogh Balu. Távollétükben a helyetteseknek kellett helyt állni, ami remekül sikerült. Olyannyira, hogy a kisebb átszervezésnek köszönhetően a kezdőcsapatba kerülő Vibling Bendegúz parádésan, érett játékkal jelezte, rá is számítani kell. Sokat fejlődött az utóbbi időben, és ezen a meccsen mondhatni hiba nélkül, óriási szívvel,  stabilan játszott.

Vibling Bendegúz

Hasznosi Bence a védelemben és a támadósorban is nagyot alakított, makacs lábsérülése ellenére is biztos pontja a csapatnak, nem mellékesen vállalt 2 gólt 🙂

Hasznosi Bence(a képen balra)

Vinkovics Áron a tőle megszokott stabil, lendületes játékot mutatta, alapembere a csapatunknak.
Inárcs-Hernád U14 293 Inárcs-Hernád U14 300

Középen a Rónaszéki Péter-Rónaszéki Ákos duó „dolgozott”. A korosztályos-régiós válogatottba is delegált Ákos, nagy kedvvel és önbizalommal játszott, melynek meg is lett az eredménye, hiszen 3 gólt szerzett. Végre kijött neki is a lépés, csak így tovább. Ezen a napon, az idősebb tesó, Péter is végre azt hozta, amit minimum kellene minden meccsen. Koncentráltan, fegyelmezetten játszotta, amit kell. Inárcs-Hernád U14 087 Inárcs-Hernád U14 090 Inárcs-Hernád U14 343

Elől a „mini szélvészek”, vagyis Terdik Misi és Tulecz Petike „bolondították” az ellenfél védőit. Néha szemmel is nehéz volt követni Őket, úgy forgatták, futtatták a szélső hátvédeket.Inárcs-Hernád U14 283 Inárcs-Hernád U14 327

Gavló Csabi kapott még helyet a kezdőcsapatban, aki többször bizonyította már, hogy ha erővel bírja, akkor szintén ott a helye a csapatban, van szeme a játékhoz.Inárcs-Hernád U14 262

A kispadon ezúttal Szabó Zétény és Szmetana Ádám ült, majd szállt be a meccsbe. Ádám megoldotta a feladatát, „Zéti” pedig brilliáns labdalevételével koronázta meg a napját, mi több az elmúlt 10 hónapját  🙂

Inárcs-Hernád U14 187 Inárcs-Hernád U14 188 Inárcs-Hernád U14 313

Hamar megszereztük a vezetést, Gavló Csabi révén, majd Rónaszéki Ákos növelte az előnyt. Szinte hátra is dőlhettünk, úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt az öltözőben eltervezték. Aztán talán kicsit bele aludtunk, egy megpattanó lövés repült át Oli feje felett(2:1), majd egy kontrát fejeztek be a vendégek góllal.(2:2)

Így vonultak szünetre a csapatok…Inárcs-Hernád U14 204

A kombinatív lendületes játék az első félidőben is működött, talán csak a pontosság, és egy kis fegyelmezettség hiányzott, melyet át is beszéltek a pihenő ideje alatt. Volt idő elemezni a hibákat, és egy két apró taktikai változást eszközölni, melynek a második félidőben meg is lett az eredménye.

A második félidő elején ugyanakkor még nem történt változás, minden maradt a „régiben”.

10 perc elteltével ugyanakkor szerkezetileg és posztonként is változtatott a „Mester”, aminek rövid időn belül gólokban mérhető hatása is lett. (a második félidőt 5:0 arányban nyerte a csapat)

Inárcs VSE- Hernád 7:2

Gólok: Tulecz Peti(ke) 1, Gavló Csabi 1, Hasznosi Bence 2, Rónaszéki Ákos 3.

Összegezve: Igazi csapatmunka volt, ahol végre az eredmény, a játék, és tényleg minden jól alakult! Kiemelni ezúttal tényleg senkit sem lehet, a hiányzóink ellenére jól muzsikáltak a kis zenészeink 🙂Inárcs-Hernád U14 377

A pénteken „rongyosra” gyakorolt labdatartást, labdakihozatalt többször vissza adták a srácok, ezt külön öröm volt látni. Csak így tovább!

Inárcs-Hernád U14 128

Hét végén Táborfalvára látogatunk, ahol nem mi leszünk az esélyesek, de szeretnénk a játékunkat tovább csiszolni, és helyt állni egy erős ellenféllel szemben is.